Blog

Vítej můj laskavý příteli, najdeš zde zajímavé články, které Tě provedou naší společnou cestou

 

Psaní se věnuji už od roku 2006, mnoho mých článků je publikováno i v jiných sférách, než si vůbec dokáži představit. Všechno to, co jsem za svůj život napsala mě naplňuje neskutečným vděkem a hravostí.

Zde najdeš články, které by Ti mohly pomoci na Tvé cestě klikatými cestami, stejně tak, jako pomohly mě. Budu ráda, když se se mnou podělíš o Tvé názory a společně pak vytvoříme něco úžasného.

Všechny články, co tu najdeš jsou pouze mými názory a zkušenostmi na život, nikoli vzorcem, jak žít nebo něčím, čím se musíš řídit. Jednoduše si zde vyber to, co Ti sedí a uchovej si přesně to, co potřebuješ.

Tvé

Laskavé poselství

 

Nové články

Stezka života je složitý labyrint, na kterém se setkáváš s různými výzvami, radostmi a překážkami.V této cestě hledání smyslu a naplnění jsou Ti k dispozici čtyři klíčové aspekty, které Ti mohou sloužit jako průvodci k nalezení harmonie a osobního růstu. Tento článek se zaměří na tyto aspekty a podívá se na to, jak Ti pomáhají objevovat hlubší...

Často nepochopená a zároveň nevyhnutelná část lidského života. V dnešní společnosti, která často oslavuje společenskou aktivitu a propojení se světem, může být samota vnímána jako výzva nebo vybočení z komfortní zóny. Pokud se na ni podíváš z jiné perspektivy, můžeš objevit hlubší význam a možnosti, které Ti ticho a samota nabízí.

Právě jsi rozbalil Tvůj vysněný náramek z minerálů, na který se tak dlouho chodíš dívat. Už se těšíš, jak ho začneš nosit! Než se Tvým kouzelným šperkem ozdobíš, ráda bych Ti dala několik rad, aby kameny plnily svůj 100 % účel. Tento článek Ti vysvětlí správné čištění a pečování o Tvé malé poklady.

Je často chápaná jako ctnost a životní postoj, má schopnost transformovat nejen jednotlivce, ale i celé komunity. Tato skromná vlastnost otevírá dveře k porozumění, soucitu a osobnímu růstu. V tomto článku Ti přiblížím, co přesně znamená být pokorný a jaký vliv může mít tato vlastnost na Tvůj život.

Je čas si uvědomit, že neúspěšní lidé se zabývají situacemi, které neovlivní, místo toho, aby se zamysleli sami nad sebou a zaměřili energii správným směrem. Je totiž téměř nemožné změnit podmínky kolem sebe, ale je možné pracovat s podmínkami v sobě. Co to tedy znamená?

Astrologie je starobylý systém, který spojuje pozice hvězd a planet s Tvými osobními charakteristikami a osudem, fascinuje lidi po celém světě. Zde najdeš každé znamení zvěrokruhu a podrobný pohled na jejich charakteristické rysy a vlastnosti. Najdeš zde také doporučení, jak využít tuto znalost k osobnímu růstu a lepšímu porozumění Tvého životního...

Svět duchovního a energetického uzdravení nabízí různé metody, které Ti mohou pomoci porozumět a překonat vliv minulosti na Tvůj život. Jednou z těchto metod je Spiritual Response Therapy, zkráceně SRT. Tato technika se zaměřuje na odstranění negativních vzorců a energetických blokád, které mohou ovlivňovat Tvé duševní a emocionální zdraví. Jedná...

Úplněk je jedna z nejkrásnějších a nejzářlivějších fází Měsíce, fascinuje lidi po celá staletí. Tento astronomický jev, kdy je Měsíc plně osvícen Sluncem, Ti přináší nejen nádherný pohled na noční oblohu, ale také inspiraci k mnoha pověstem, mýtům a tradicím. Zde najdeš 21 zajímavostí o úplňku, které Tě mohou vtáhnout do magie a tajemství, které...

V dnešním světě, kde jsi vystavován vysokým očekáváním, nátlaku ze strany společnosti a sociálním standardům, se stává čím dál tím důležitějším zůstat věrný sám sobě. "Buď sám sebou" není jen fráze, ale také důležitý životní postoj, který může přinést autenticitu, štěstí a smysl do Tvého života.

Archandělé jsou duchovní bytosti, které mají v mnoha duchovních tradicích významnou roli. Jsou vnímáni jako mocní průvodci, ochránci a poslové od Boha. Věří se, že každý z těchto 12 archandělů má své specifické úkoly a energii a mohou Ti pomoci v různých aspektech života.

Psychosomatika je oborem, který se zabývá studiem spojení mezi psychickými procesy a fyzickým zdravím. Tento termín v sobě nese myšlenku, že Tvůj emocionální a duševní stav má významný vliv na Tvé tělesné zdraví a pohodu. Psychosomatika Ti ukazuje, že mysl a tělo nejsou odděleny, ale vzájemně propojeny a ovlivňují se.

Pro mnoho lidí po celém světě má nalezený kaštan zvláštní kouzlo. Je to jednoduchý a unikátní přírodní poklad, který můžeš náhodně objevit na procházce lesním porostem, v městském parku nebo jej dostat darem. I když by se mohlo zdát, že kaštan je jen obyčejným semínkem, ukrývá v sobě význam a symboliku, která sahá hluboko do historie a kultury....

Pročištění dutin je jednou z velmi starých metod očištění ducha a těla. Spadá do jógy a jejího smýšlení. Je jednou z šesti očistných technik (ty najdeš zde), které se nazývají "šat karma" (šat = šest, karma = povinnost/činnost). Mají za úkol prolomit bloky a kaly, které se nacházejí ve Tvém těle.

Do druhého stupně patří Nijama, což je soubor pěti zásad nebo doporučení, která mají vést člověka k zušlechťování vlastního charakteru. A zorganizování tak vašeho vnitřního života a individuální kázně. Jejich cílem je pomoci Ti vytvořit harmonickou osobnost. O prvním jsme se bavili již zde. Soubor všech stupňů nalezneš zde.

Voda je neocenitelným prvkem, který je nejen nezbytný pro Tvé fyzické přežití, ale také má mimořádnou očistnou sílu pro Tvé tělo a duši. Od pradávných dob lidé brali vodu jako symbol života a uzdravení. Dnes víme, že voda je mnohem více než jen tekutina, kterou piješ - je to pramen energie a vitality, který může pozitivně ovlivnit Tvé tělo...

Celý vesmír je tvořen všudypřítomnou energií a Tvé tělo není žádnou výjimkou. Pokud se naladíš na Tvé tělo, můžeš cítit proudící energii Tvého těla nebo dokonce jednotlivé body, které spolu velmi úzce souvisí.

Mohlo by Tě zajímat