13 + 1 očistná metoda, které zvládneš doma

20.08.2023

Kolikrát se Ti už stalo, že jsi měl těžký den v práci s rodinou nebo jen procházíš těžkým obdobím, kdy doma padneš večer únavou do postele. Tyto očistné metody Ti pomohou s odstraněním negativních energií, které kolem sebe máš.

· 1) Sprcha

Po těžkém dnu, v těžkém období, po rozchodu nebo při jakékoli špatné situaci, která Tě plní obavami a negativní energií, můžeš použít tuto metodu, která Ti přinese úlevu. Vlez si do sprchy, zapni vodu a nech ji, ať omývá Tvé tělo. Zavři oči a v duchu si představuj, jak všechny negativní myšlenky, disharmonická energie a to, co Tě právě trápí, odtéká spolu s vodou do odpadu a že voda očišťuje Tvé tělo. Pokud do tohoto rituálu zapojíš dech a zpřítomnění se je účinek ještě mnohem úlevnější.

· 2) Psaní a tvoření

Začni si psát deník, ať už půjde o deník vděčnosti, deník snů nebo jen pouhé psaní toho, co se Ti v životě aktuálně děje, pomůže Ti to ujasnit si, co od života chceš a hlavně se vypovídat. Pomůže Ti i napsání naštvaného dopisu a jeho následné spálení, tuto metodu můžeš využít na mnoho způsobů – Zbavení se zlozvyků, negativních přesvědčení, odstranění lpění a mnoho dalšího. Stačí myšlenky napsat na papír a ten pak spálit. Pokud máš sny nebo úspěchy napiš je na velký papír a ten si zarámuj nebo někam vystav, ať jej máš na očích, pomůže Ti to s plněním Tvých snů a uvědomění toho, co v životě máš. Můžeš Tvé emoce také přetvořit v něco úžasného. Vyrob lapač, namaluj obraz nebo jen tak čmárej do náčrtníku. Takto vznikají nezapomenutelná umělecká díla.

· 3) Meditace

Velmi častá doporučení se ubírají právě k meditaci. Neexistuje špatná meditace. To je důležité si uvědomit. Stačí se zastavit a soustředit se na Tvůj dech. Myslet na klid a harmonii a být vědomě tady a teď. Dobrá meditace je i k odbourání strachu. Stačí se posadit (kdekoli jsi), zaměřit se na Tvůj dech. Několikrát se zhluboka nadechnout a představit si, jak negativní energie (strach, bolest, trápení) odchází skrze místo pod Tebou do země až do středu jádra země a odtud se Ti vrací energie přetvořena v pozitivní. Nech, ať Tě opustí všechna negativní energie a naplní Tě energie pozitivní. Ucítíš teplo, plnost a energii. Nápady na meditace nalezneš tady.

· 4) Dech

Prosté zaměření se na dech a dechová cvičení odbourají tolik únavy a všeho, co do Tvého života nepatří. Na dech se můžeš zaměřit kdykoli a kdekoli: Na procházce, v autobuse nebo doma na gauči či před spaním. Jednoduše si polož ruku nejprve na bříško, pak hrudník a pak klíční kosti, postupně prodýchej každou část zvlášť. Dýchej vždy do místa pod rukou. Nakonec polož jednu ruku na bříško a druhou na klíční kosti a spoj tyto tři dechy v jeden. Zaměření se na dechové cvičení Ti pomůže odbourat stres, únavu nebo vztek.

· 5) Sůl

Již naše babičky věděly, že sůl má v sobě nekonečnou energii a funguje jako "houba" k pohlcování negativní energie. Stačí do každého rohu místnosti nasypat mořskou sůl ideálně větší krystalky, protože ty nejlépe pohltí energii a snadněji ji přeprogramují. Použitou sůl vyhoď a dále ji nepoužívej a to ani na posyp chodníku, protože pak se negativní energie nezbavíš. Sůl můžeš také použít tak, že ji nasypeš na práh domu, jako ochrana před vstupem negativních energií.

· 6) Svíčka a vonné tyčinky

Často při nastěhování se do nového bytu či domu používám metodu "svíčky", kdy zapálím svíčku u vchodových dveří a pak podél zdi projdu celým bytem, až skončím tam, kde jsem začala, akorát na opačné straně. Tato metoda slouží k odehnání zlých energií a vytvoření bezpečného prostoru. Vonné tyčinky slouží samy o sobě jako ochranný amulet, mají v sobě neskutečnou energii vytvářet energetické ochranné pole prostřednictvím pozitivních pocitů a emocí. Vyber si tyčinky podle vlastností nebo dej na svou intuici a zapal ji tak, aby vůně procházela skrze celou místnost.

· 7) Úklid nebo reorganizace

Úklid je metodou převzatou z Feng-šuej, kdy Ti radí uklidit všechny nečistoty, prach a to, co by mohlo narušovat tok Tvé životní energie. Nejedná se jen o domov, ale také o pracovní místo, zahrada nebo město. Tato metoda nemluví ale jen o úklidu jako takovém, zaměřuje se i na úklid rozbitých věcí, věcí, které Ti nedělají radost nebo dokonce připomínají smutnou minulost. Všechny tyto věci v životě nepotřebuješ, a i když si to neuvědomuješ, narušují Tvou životní energii. Rozbitá zrcadla, obrazy nebo elektronická zařízení, to vše narušuje tok Tvé energie. Dále Ti může pomoci přestěhování místnosti k lepšímu proudění energie v místnosti.

· 8) Zvuk

Jistě už jsi slyšel o rituálních zvoncích, mají za úkol očišťovat Tvé okolí. Pomocí zvuků zvonění mají schopnost rozbít a narušit tak energetické vzorce a umožnit jim aby odešly. Stejným způsobem se dají použít zpívající mísu. Ať už použiješ zvonek nebo mísu, začni od vchodových dveří a postupuj podél zdi po obvodu celého bytu, stejně jako u metody se svíčkou. Nezapomeň, že čím je místnost větší, tím by měl být zvuk hlubší.

· 9) Hudba

Buddhističtí mniši používají metodu "tingshaws", jedná se zvonkové činely. Tyto hudební nástroje byly údajně v minulosti součástí buddhistických obřadů, nebo prastarých šamanských rituálů. Stejně jako tibetské mísy nebo zvonky, měly být i činely vyráběny ze sedmi kovů. Kovy pak postupně byly nahrazeny meteoritem, který dopadl na zemský povrch. Tyto činely můžeš použít stejně jako zpívající mísu nebo zvonek. Relaxační hudbu nalezneš tady.

· 10) Rostliny

Naplněním místností květinami jí zaplníš pozitivní energií a kyslíkem. Navíc sledováním zelené barvy si dopřáváš klid a harmonii. Zelená je barva jistoty, spokojenosti a rovnováhy. Ne nadarmo jde o barvu života. Doporučuji chodit na boso v trávě a obklopit se příjemnou zelenou, která Ti navodí pocit spojení s přírodou. Navíc pokud o květiny pečuješ s láskou, nacházíš spojení, které jinde nenajdeš. Přesazování květin Tě napojí na Tvou první čakru a spojí Tě s matkou zemí.

· 11) Světlo a zrcadlo

Sluneční svit, odrážející duhové světlo skrze kamínky nebo slzy z křišťálu. Jistě už jsi slyšel o Feng-šuej kamínkách. Jde o kameny zavěšené do oken, aby se z nich odrážel sluneční svit do celé místnosti a naplnil je tak pozitivní energií. Tyto kameny posilují harmonii a klid dané místnosti a ještě pohlcují smog z Tvých elektrických zařízení. Elektro-smog vyzařují spotřebiče, telefony nebo počítače. Dle Feng-šuej je také důležité mít doma zrcadla, pro jejich pozitivní energie. Kromě ložnice, kde by zrcadlo být nemělo, můžete mít zrcadlo ve všech místnostech. Zrcadlo by mělo odrážet příjemné věci a pozitivní aspekty místnosti.

· 12) Příroda

Už u rostlin jsme narazili na téma spojení s přírodou. Do tohoto tématu patří pohledy na nebe, vyhřívání se na slunci, chůze na boso po trávě či v písku. Omývání nohou v potoce, procházky lesem, sledování hvězd, pozorování bouřky nebo deště, to vše Tě spojí s přírodou a pomůže nalézt klid a Tvůj správný směr.

· 13) Esenciální oleje

Stejně jako vonné tyčinky nebo voňavá svíčka může správně vybraný esenciální olej navodit tu správnou energii, odstranit bloky a zenergetizovat místnost ve které se právě nacházíš. Ať už použiješ čakrové oleje nebo oleje, které Ti pomohou při meditaci nebo relaxaci, zaměř se na pocity a vybírej podle intuice nebo vlastností, které od daného oleje očekáváš. Doporučuji difuzér nikoli lampu se svíčkou, kde můžeš olej snadno přepálit a spíše si uškodit. Voňavé náramky, které Ti pomohou s Tvou očistou nalezneš tady.

Bonus pro Tebe: Pokud pociťuješ únavu, bloky, smutek, strach nebo nevysvětlitelné energie kolem, je třeba se zaměřit do hloubky toho, co Tě opravdu trápí. Na minulost, současnost i budoucnost. S tímto tématem Ti pomůže SRT, které hloubkově pročistí všechny oblasti Tvého života. Více informací najdeš zde. Nebo mě kontaktuj a já Ti vysvětlím více.